Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Akce klubu 2016

První jarní výšlap Jihomoravské oblasti KČT 2016

publikováno 03.04.2016 (aktualizováno 29.04.2016)

Této akce jsme se zúčastnili, protože akce pořádané Jihomoravskou oblastí KČT bývají vydařené, a mimo jiné také s ohledem na příslib exkurze do Sběrného naftového střediska společnosti MND (Moravské naftové doly) ve Žádnickém lese. Po příjezdu do Bučovic jsme odtud pokračovali autobusem (kyvadlovou dopravou) do Ždánic, kde bylo v 10 hodin dopoledne slavnostní zahájení akce. Krátký proslov zde měli starostové Ždánic a Bučovic, a předsedkyně JIhomoravské oblasti KČT ing. Hana Slabáková. Poté se řada turistů vydala na trasu přes Ždánický les do Bučovic, kde bylo ukončení akce.

Poté, co jsme dorazili ke Sběrnému naftovému středisku, jsme zjistili, že kromě několika málo informací o naftě a ropě, které zde měli návštěvníci možnost vidět v lahvičkách, se nedovíme nic. Řada turistů očekávala slibovanou exkurzi, přičemž každý si ji představoval jako návštěvu střediska s výkladem. Bohužel, nic takové se tu nekonalo, a tak řada pochodníků byla zklamaná, neřku-li přímo naštvaná.´

U nedalekého rozcestí "U slepice" jsme se krátce občerstvili a poté jsme kolem několika naftových vrtů a sond pokračovali po žluté TZ k Bučovicím. Trasa byla v údolí zkrácena přes obce Kloboučky.

V Bučovicích jsme zašli ještě na místní zámek, kde byla pro účastníky pochodu beseda s rozhlasovými reportéry brněnského rozhlasu, nicméně o ni nebyl projevován velký zájem. S ohledem na to, že většina pochodníků dorazila do Bučovic dříve, než zde v 15 hodin započal doprovodný program (vystoupení cimbálové muziky a v parku hry pro děti), a to vlivem neuskutečněné exkurze do naftové střediska MND, ještě před třetí hodinou odpolední řada pochodníků odjížděla, a to včetně nás.

Počasí nám ovšem přálo a bylo to letos poprvé, co jsme na výletě měli celý den pěkné počasí.

Fotografie zde nelze zobrazit, proto klikněte sem a prohlížejte.