Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Akce klubu 2016

Putování za Karlem IV.

publikováno 09.05.2016 (aktualizováno 16.01.2017)

V sobotu 7.5.2016 jsme se vydali na výlet do Prahy, kde KČT pořádal pochod k 700. výročí narození Karla IV. Zvolili jsme trasu v délce 10 km s cílem na pražském Karlově náměstí. Na startu v Praze - Proseku u proseckého kostela sv. Václava jsme se zaregistrovali a vyrazili na cestu. Nejprve městskou částí Prosek k vinicím a poté pražskými uličkami na Elsnicovo náměstí, dále podél Rokytky přes Thomayerovy sady až do bývalého areálu ČKD Praha. Jím jsme prošli až k Vltavě a podél ní na Petrské náměstí. Za ním v Truhlářské ulici jsme se společně vyfotografovali před ZŠ a Gymnáziem Jiřího Gutha - Jarkovského, jehož jméno nese náš odbor KČT. 

Poté přes Ungelt, Staroměstské náměstí a Náměstí Republiky jsme odpoledne krátce před 14. hodinou dorazili do cíle, který byl u pomníku Elišky Krásnohorské na Karlově náměstí, kde měl KČT svůj stánek. Zde jsme obdrželi Pamětní list a absolventskou vizitku

Na Karlově náměstí pořádala městská část Praha 2 oslavy 700. výročí narození Karla IV. pod názvem "Všechno nejlepší, Karle IV.". I této akce jsme se samozřejmě zúčastnili. Prohlédli jsme si zdejší stánky s možností kreslení pro děti, soutěžemi pro dospělé a řadu stánků řemeslnických, a samozřejmě i ty s jídlem a pitím. Vzhledem k teplému počasí nás osvěžilo pivo z pivovaru Kocour Varnsdorf a děti se osvěžily skvělou malinovou limonádou. K ochutnání nechyběl ani trdelník a mezi přítomnými byla zdarma rozdávána Sládkova limonáda. 

Odpoledne jsme si zašli ještě na věž Novoměstské radnice. Vstupné na ni bylo pro účastníky pochodu symbolických 5 Kč. Na schodech jsme se náhodně setkali s emeritním předsedou KČT ing. Janem Havelkou, který nás rád viděl a konstatoval s velkým potěšením, že je velice rád, že jsme tak aktivním odborem, uvítal nás v Praze s přáním, ať se nám tu líbí a samozřejmě neopomněl vzpomínku na naše poslední setkání na Čeřínku, kde jsme se na jaře zúčastnili Zahájení turistické sezóny v kraji Vysočina. Setkání s ním bylo nečekané, ale o to příjemnější. Výhledy z věže radnice byly opravdu velmi pěkné. 

Krátce před 16. hodinou jsme se na Karlovo náměstí vrátili, abychom byli svědky příjezdu krále Karla IV. Program moderoval moderátor Honza Musil. Nejprve na pódiu uvítal řadu čestných hostů, zejména zástupců radnice Prahy 2, Všeobecné fakultní nemocnice, Univerzity Karlovy a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Po proslovech přítomných hostů vystoupal na pódium král Karel IV. v podání herce Jana Přeučila. Pozdravil "lid český" a také pronesl královskou řeč. Na závěr byl k poctě krále uspořádán rytířský turnaj. Po jeho skončení následoval průvod na mši svatou, kam Karel IV. odjel v kočáře taženém koňským dvojspřežím.

V průběhu odpoledne vyvstala také nová "mediální hvězdička". Stala se jí nejmladší členka našeho klubu slečna Anetka Hlušičková, která byla oslovena reportéry, kteří mezi lidmi natáčeli krátký spot o této akci. Ke zhlédnutí je v tomto odkazu, Anetka na kameru hovoří v čase 2:10 až 2:22. Fotogalerie z akce "Všechno nejlepší, Karle IV." z webových stránek MČ Praha 2 je ke zhlédnutí v tomto odkazu.

Na hudební vystoupení kapel Jaksi Taksi, Imodium a  Blue Effect jsme již nečekali. Metrem jsme se přesunuli na Vyšehrad do areálu Jedličkova ústavu, kde se konal festival "Pojď dál 2016". Ještě před vstupem do areálu jsme si v blízké restauraci dali nefiltrované poličské pivo. Od půl sedmé večer jsme zhlédli vystoupení kapely The Tap Tap, která zde kromě osvědčených hitů představila i nové skladby z divadelní hry Nefňuka a připravovaného nového CD. Návštěvníci festivalu si mohli pochutnat na tradičním skvělém občerstvení a také na pivu z Vinohradského pivovaru (ochutnali jsme a bylo výborné), který byl letošním partnerem festivalu.

Po skončení vystoupení jsme se metrem vrátili na Prosek, odkud jsme se vydali na cestu zpět do Poličky. Dětem i dospělým se tento výlet skutečně velmi líbil, a také počasí se vydařilo k plné spokojenosti.

Fotogalerii nelze zobrazit, proto klikněte sem a prohlížejte.

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Evropským stromem roku se stala Chudobínská borovice
V úterý 17. března 2020 byly vyhlášeny výsledky ankety Evropský strom roku 2019. Aknetu vyhrála Chudobínská borovice, která získala celkem 47226 hlasů. Více ...

Kalendář akcí

« 03 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Anketa

Který z nabízených turistických cílů jste letos v létě u nás v regionu navštívili?

  Město Polička
6 (21,4%)

  Hrad Svojanov
1 (3,6%)

  Toulovcovy a Městské Maštale u Budislavi
0 (0,0%)

  Vyhlídkový bod Lucký vrch
2 (7,1%)

  Rozhledna Horní les
4 (14,3%)

  Přehrada Vír
8 (28,6%)

  Zámek a město Litomyšl
0 (0,0%)

  Město Svitavy a okolí
3 (10,7%)

  Jimramov a okolí
1 (3,6%)

  Žďárské vrchy
3 (10,7%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz