Úvod » Akce klubu 2016

Eurovýšlap Retz - Znojmo

publikováno 14.05.2016 (aktualizováno 20.06.2016)

V sobotu 14. května jsme se po dvou letech opět zúčastnili tradičního Eurovýšlapu z rakouského Retzu do jihomoravského Znojma. Po registraci účastníků v budově retzského Stadtamtu jsme vyrazili na pěší túru směrem ke Znojmu. Mezi vinicemi jsme zanedlouho dospěli k místu, odkud je nádherný výhled na město Retz a jeho okolí. Další cesta nás posléze dovedla na vyhlídku Heiliger Stein, kde účastníci pochodu získali zdarma ochutnávku vína z rakouských vinic podle vlastního výběru. Za Heiliger Steinem jsme překročili státní hranici a směřovali k Hnánicím, kde byl toho dne tzv. Den otevřených sklepů. Ochutnali jsme tedy řadu vzorků vín z této oblasti. Trasu pochodu si účastníci této vinařské akce zkrátili, a to jízdou autobusem do Znojma. Ze znojemského autobusového nádraží jsme pěšky zašli k radniční věži, na jejíž vyhlídkový ochoz jsme měli v rámci pochodu jako účastníci vstup zdarma. Výhledy byla nádherné a jediněčné, byl vidět i Mikulov, Pálava atd. Poté jsme se přesunilu do areálu nově otevřeného Znojemského pivovaru, kde jsme si převzali Pamětní listy. Osvěžili jsme se dobrým znojemským pivem a zhruba po hodinovém posezení s přáteli - turisty jsme zašli ještě na prohlídku kostela a poté ještě na ochutnávku vína společnosti Lahofer. K večeru jsme se pak vydali domů. Akce se vydařila k úplné spokojenosti, a věříme, že i v roce 2018 na Eurovýšlap znovu zavítáme.

Klikněte sem a můžete si prohlédnout fotogalerii z této akce.