Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Akce klubu 2017

Kolínská řepařská drážka a město Poděbrady

publikováno 01.05.2017 (aktualizováno 09.05.2017)

Ačkoli jsme původně zamýšleli účast na setkání u rozhledny Vladimíra Menšíka na Hlíně u příležitosti 10. výročí jejího otevření, nakonec jsme zvolili výlet na Kolínskou řepařskou drážku v Kolíně - Sendražicích, kde tento víkend probíhalo slavnostní zahájení sezóny. Po příjezdu na místo jsme si zakoupili jízdenky, prohlédli si malé muzeum i nádraží a zakoupili jsme si propagační a upomínkové předměty. V 11 hodin jsme vláčkem vedeným parní lokomotivou vyrazili na zhruba půlhodinovou jízdu malebnou rovinatou krajinou Kolínska do konečné stanice Býchory.

Poté jsme zavítali do obce Býchory a následně jsme si udělali krátký pěší výlet podél železnice do stanice Výrovna a zpět do Býchor. Odtud jsme se zase vláčkem vrátili zpět do Sendražic. Více informací o kolínské "řepařce" si můžete přečíst v tomto odkazu.

Odpoledne jsme strávili ještě asi dvouhodinovou prohlídkou lázeňského města Poděbrady

Od vlakového nádraží jsme prošli lázeňským parkem až na náměstí, jemuž dominuje socha krále Jiřího z Poděbrad a Kunštátu, zámek a morový sloup. Poté následovala ještě krátká procházka podél Labe a přes lávku u vodní elektrárny zpět na náměstí a přes park zpět k nádraží. Pak následoval návrat do Poličky, kam jsme dorazili krátce před půl osmou večer.