Úvod » Tipy na výlet

Polsko - Dolní Slezsko

publikováno 18.07.2018 (aktualizováno 11.12.2018)

Turistická oblast Dolního Slezska v okresech Jelenia Góra a Lwówek Ślaski - tzv. Barevná jezírka (Kolorowe jeziorka), zřícenina hradu ve Wleni, město Lwówek Ślaski, Lwovecké Švýcarsko, tur. chata Perla Západu a Modré jezero, Pilchowická přehrada a Janovické Rudohoří (Rudawy Janowieckie) - tur. chata Szwajcarka, Husitské skály, vyhlídka Sokolík a Křížová hora (Sokolik, Krzyzowa Góra)

Tento tip na výlet lze doporučit jako víkendový pobyt.

První den lze poznat zajímavé zákoutí Janovického Rudohoří - Kolorowe jeziorka, česky Barevná jezírka. Malebné zákoutí láká k příjemnému odpočinku. Více informací naleznete na Kolorowejeziorka. Odpoledne lze přejet do městečka Wleń, nad nímž se vypíná malebná zřícenina stejnojmenného hradu. Platí se vstupné 8 zlotých, otevřeno je Pá 16-19, So, Ne 11-17 hodin.

K ubytování, pakliže nejste nároční, můžeme doporučit soukromé ubytování v obci Maciejowiec čp. 63. Ubytovacích kapacit je tu však více.

Druhý den lze doporučit k návštěvě nedaleké okresní město Lwówek Ślaski. Je zde nejstarší polský pivovar založený roku 1209, staré město je obehnáno hradbami, zajímavostí je tzv. boleslawiecká brána, Hohenzollernský palác a kamenný most přes řeku Bobr. Na okraji města se pak můžete projít Lwovským Švýcarskem - pískovcové stěny podobné České,mu Švýcarsku, nicméně v nepoměrně menší rozloze. Po půl hodině cesty autem dojedeme k turistické chatě Perla Západu. Výborně zde vaří, proto doporučuje něco ze zdejší kuchyně ochutnat - porce jsou velké, k jídlu Vám přinesou i digestiv (je v ceně, ale není to nikde uvedeno, jde spíš o malé překvapení pro hosta). Chata patří polskému klubu turistů PTTK. Z vyhlídkové věžičky je pěkný pohled na Modré jezero. Z lávky pod chatou je nádherný pohled na chatu postavenou na vysokém ostrohu nad jezerem. Posledním místem, které navštívíme v druhý den pobytu, je Pilchowická přehrada, kolem níž vede železnice, na níž byl vystavěn nejvyšší železniční most v Polsku - více v tomto odkazu.

Více informací lze nalézt na informačním portálu Turistika ve Lwóweckém okrese.

Třetí den lze absolvovat nenáročný výlet opět do Janovického Rudohoří, k turistické chatě Švýcarka - Schronisko Szwajcarka, která je majetkem polského turistického klubu PTTK, a dále na vyhlídky Sokolík a Křížová hora.

Fotogalerie z výše uvedených míst je v odkazu webu kct-jgj.rajce.idnes.cz/Polsko_-_Dolni_Slezsko.

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Evropským stromem roku se stala Chudobínská borovice
V úterý 17. března 2020 byly vyhlášeny výsledky ankety Evropský strom roku 2019. Aknetu vyhrála Chudobínská borovice, která získala celkem 47226 hlasů. Více ...

Kalendář akcí

« 09 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce

Anketa

Který z nabízených turistických cílů jste letos v létě u nás v regionu navštívili?

  Město Polička
5 (20,0%)

  Hrad Svojanov
1 (4,0%)

  Toulovcovy a Městské Maštale u Budislavi
0 (0,0%)

  Vyhlídkový bod Lucký vrch
2 (8,0%)

  Rozhledna Horní les
4 (16,0%)

  Přehrada Vír
7 (28,0%)

  Zámek a město Litomyšl
0 (0,0%)

  Město Svitavy a okolí
2 (8,0%)

  Jimramov a okolí
1 (4,0%)

  Žďárské vrchy
3 (12,0%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery